Czym jest mezoterapia igłowa?

O zabiegach medycyny estetycznej mówi się coraz głośniej, bo też coraz więcej osób z nich korzysta. Mają one wpływać na wygląd, ale jednocześnie i na zdrowie oraz samopoczucie. Mezoterapia igłowa jest właśnie jednym z takich zabiegów, a jej główne cele to ujednolicenie struktury naskórka, wyrównanie kolorytu oraz poprawa jego elastyczności.

Zabieg kosmetyczny czy chirurgiczny?

Ciężko tak do końca powiedzieć, do której kategorii należałoby zakwalifikować mezoterapię igłową. Nie jest ona zabiegiem chirurgicznym, albowiem do jej przeprowadzenia nie używa się skalpela i też ma mniej inwazyjny charakter chociażby od liftingu twarzy, tak więc w jej przypadku ryzyko wystąpienia poważniejszych skutków ubocznych jest praktycznie zerowe.

Nie powinno się jednak wrzucać mezoterapii igłowej do jednego worka z zabiegami typowo kosmetycznymi. Ona jest od nich lepsza. Z tego względu obecnie uchodzi za taką wizytówkę współczesnej medycyny estetycznej, łączącej w sobie elementy kosmetologii i chirurgii.

Jak to w ogóle działa?

Jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu lekarz ocenia kondycję skóry, wyznacza jej problemy i następnie szuka dla niej jak najlepszych rozwiązań. Na podstawie przeprowadzonego badania tworzy specjalny odżywczy koktajl, który już w trakcie mezoterapii igłowej zostanie wprowadzony pod skórę, właśnie przy pomocy specjalnej igły.

W skład tego koktajlu mogą wchodzić różnego rodzaju witaminy, ale też i inne substancje aktywne, takie jak chociażby kwas hialuronowy, znany z właściwości nawilżających. Poszczególne składniki dobiera się według potrzeb skóry. W koktajlu umieszcza się to, czego skórze ewidentnie brakuje, a co mogłoby przełożyć się na jej lepszy wygląd.

Na co działa Mezoterapia igłowa?

Wbrew pozorom zabieg ten nie jest przeprowadzany wyłącznie na skórze twarzy, bo nawet częściej wykonuje się go na innej części ciała -na skórze głowy. Jest on jednym z lepszych sposobów na naturalne pobudzenie mieszków włosowych do wzrostu i intensywniejszego działania.

Za sprawą mezoterapii igłowej można więc przeciwdziałać przedwczesnemu łysieniu i mu zapobiegać. Efektem zabiegu przeprowadzonego bezpośrednio na skórze głowy będzie nie tylko szybszy wzrost nowych włosów, ale też i poprawa ich kondycji, uwidaczniająca się w ich lepszej elastyczności i podwyższonej gęstości.