Zastosowanie uszczelek prysznicowych

To wielkość szczelin i grubość ścian prysznica decydują o wyborze odpowiedniej uszczelki prysznicowej. Najlepszym sposobem doboru uszczelki jest porównanie jej do starej. Porządna uszczelka do kabiny prysznicowej powinna być wykonana z wodoszczelnego tworzywa. Dobrym wyborem będzie PVC.

Zaokrąglona uszczelka do kabiny prysznicowej

Wygięte uszczelki prysznicowe przeznaczone są do uszczelnienia półokrągłych kabin prysznicowych. Kabiny te mają ścianki o grubości od 6 do 8 mm.

Zaokrąglona uszczelka składa się z dwóch elementów. Do szyby przywiera jej twarda część. Z kolei miękkie skrzydełko mocno chroni szczeliny przed wyciekiem wody. Materiał PVC, użyty do jej produkcji, zapewnia wieloletnie użytkowanie.

Zalety uniwersalnych uszczelek prysznicowych

Uniwersalne Uszczelki prysznicowe posiadają kilka ciekawych zalet. Najważniejszą jest to, iż nie pozwalają na przedostawanie się wody poza kabinę prysznicową. Dzięki twardemu profilowi uszczelniającemu, przylegają do ścian kabiny, nie przepuszczając wody. Miękkie skrzydełka zabezpieczają szczeliny przy drzwiach.

Kolejną zaletą uniwersalnych uszczelek prysznicowych jest ich łatwy montaż, którego dokonamy bez pomocy fachowca. Wystarczy nałożyć na szybę drzwi lub kabinę prysznicową twardy element PVC i wszystko będzie gotowe.

Jaką rolę pełni uszczelka do kabiny prysznicowej?

Do jej najważniejszych zadań należy zabezpieczenie szczeliny pomiędzy szybami a podłożem lub brodzikiem. Skuteczność uszczelki mierzona jest poprzez wodoszczelność oraz wodoodporność. Przeważnie taka uszczelka jest przezroczysta i wykonana z PVC o różnych grubościach i twardości. Powinna być bardzo odporna na szorowanie, a także powstawanie pleśni oraz grzybów.

Podczas brania prysznica to właśnie uszczelki prysznicowe dbają o zabezpieczenie łazienki przed ochlapaniem. Za ich sprawą zatrzymane zostaje ciepło i para wodna wewnątrz kabiny, poprzez działanie gorącej wody. Uszczelki pełnią rolę izolacji dla kabiny prysznicowej. Bardzo ważne jest także, aby regularnie je czyścić.