Kłopoty z żylakami

Jeżeli są jakieś problemy z żylakami, na pewno nie można tego lekceważyć. Być może nie jest to nic groźnego, ale nie należy myśleć w takich kategoriach. Zdrowie ma się tylko jedno. Jeżeli dzieje się coś niepokojącego, trzeba to sprawdzić. Tutaj nie ma żadnego pola do dyskusji i to mimo danych, jakie są o Polakach.

Kłopoty z żylakami to normalka?

Można odnieść wrażenie, że klinika flebologii to miejsce, które nie jest zbyt często uczęszczane przez Polaków. Być może nawet 1/3 Polaków cierpi na przeróżne problemy żylne! Ta straszna statystyka to nie jest efekt przypadku. Oczywiście nie zawsze są to kłopoty poważne, ale jak już była mowa, zdrowie ma się tylko jedno.

Poza tym pamiętajmy, że sytuacja może się szybko zmieniać. Nieleczone choroby żył mogą nieść za sobą naprawdę groźne konsekwencje. Wystarczy pomyśleć choćby o zatorze płucnym czy zakrzepach. Niektórzy mogą to odebrać jako straszenie, ale nie o straszenie w tym momencie chodzi. Po prostu wszyscy musimy być świadomi tego, że najważniejsza jest odpowiedzialność.

Co robi lekarz od żylaków?

Być może wiele osób zastanawia się nad tym, jak pracuje flebolog Warszawa. Myślenie o tym nie ma jednak większego sensu – w końcu trzeba mieć na uwadze, że zdarzają się różne sytuacje. Niemniej jednak można powiedzieć, że podstawowym badaniem jest USG Dopplera. Jeżeli nazwa ta brzmi tajemniczo, warto zapamiętać, że chodzi o badanie obrazowe żył i tętnic.

Na podstawie tego badania dobierana jest właściwa terapia. Możemy również rozmawiać o bazowaniu na diagnozie. Diagnoza musi zawierać ocenę zaawansowania schorzenia. Można również dodać, że leczenie obejmuje głównie ostrzykiwania oraz zabiegi laserowe i operacyjne.

Wizyta w szpitalu

Trzeba też przyznać, że ludzie mogą obawiać się trafienia do szpitala. Ewentualne obawy są oczywiście bezsensowne, bo najważniejsze to się wyleczyć – nawet w szpitalu. Z drugiej strony zastosowanie nowoczesnych technik sprawia, iż leczenie większości schorzeń odbywa się poza szpitalem. Do tego wszystkiego powrót do pełnej sprawności nie wymaga stosowania skomplikowanej i długotrwałej rehabilitacji.