Czy warto zatrudnić prawnika?

Wiele osób zapewne uważa, że nigdy nie będą potrzebowały korzystać z pomocy prawnika, życie jednak może to szybko zweryfikować. Co prawda w niektórych sytuacjach można obyć się bez fachowego wsparcia, na przykład gdy chce się zaoszczędzić, ale często nie jest to możliwe. Kiedy warto zatrudnić prawnika?

Popularne rozwody

Zdecydowanie najpopularniejszymi sprawami, jakie prowadzi każda kancelaria prawna zajmująca się prawem cywilnym i rodzinnym, są rozwody. Nic dziwnego, obecnie rozwodzi się co drugie małżeństwo.

Oczywiście, by się rozwieść, wcale nie trzeba zatrudniać prawnika. Złożenie pozwu rozwodowego w sądzie nie jest niczym trudnym, dowiedzieć się, jak napisać takie pismo i dopełnić formalności, można choćby w internecie.

Takie postępowanie jest dobre jednak tylko w przypadku, gdy przewiduje się, że rozwód będzie łatwy i szybki, czyli byli partnerzy są w porozumieniu. W każdym innym przypadku znacznie lepiej jest skorzystać z fachowego wsparcia, jakie może zapewnić kancelaria prawna.

W czym pomoże prawnik podczas rozwodu?

Kto miał nieprzyjemność się rozwodzić, ten wie, że jest to jedno z najcięższych doświadczeń w życiu. Koniec małżeństwa nigdy nie jest przyjemny, a zatrudnienie dobrego prawnika nie tylko pozwala uzyskać korzystne dla siebie rozwiązanie, ale też pomaga trzymać nerwy na wodzy.

Na zatrudnienie prawnika muszą więc zdecydować się te osoby, które są skonfliktowane z byłym partnerem. Mając prawnika, można nawet uniknąć kontaktowania się z drugą stroną, ponieważ specjalista weźmie to na siebie.

Oczywiście adwokat doradzi też najlepsze rozwiązania, powie na przykład, czy w danym przypadku lepiej będzie zrezygnować z orzekania o winie, czy nie. Pomoże również wynegocjować najlepsze warunki w przypadku podziału majątku i opieki nad dziećmi.

Kiedy jeszcze kancelaria prawna okaże się niezbędna?

Na pewno podczas procesu karnego, a nawet zanim jeszcze do niego dojdzie. Oczywiście każdej osobie postawionej w stan oskarżenia czy nawet podejrzanej o przestępstwo przysługuje obrońca z urzędu, chcąc jednak mieć pewność wysokiej jakości usług, dużo lepiej będzie wybrać dobrą kancelarię.

Oczywiście będzie to wiązało się ze znacznymi wydatkami, ale dobrzy adwokaci są naprawdę w stanie zdziałać cuda. Na pewno więc warto ponieść koszty, by uchronić się przed karą więzienia czy wysokiej grzywny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.