Smartfon Dual Sim – o co właściwie chodzi?

Pewnie nieraz miałeś problem z użytkowaniem jednocześnie telefonu prywatnego oraz tego służbowego. Pewnie często gubiłeś kontakty czy myliły Ci się zapiski. Nie da się też ukryć, że noszenie dwóch telefonów nie jest również komfortowe, biorąc pod uwagę chociażby wygodę podczas realizacji codziennej aktywności. Koniec z tym. Na rynku już jakiś czas temu pojawiły się smartfony Dual Sim, które umożliwiają obsługę dwóch kart przy wykorzystaniu tylko jednego aparatu.

Smartfon Dual SIM – historia

Co ciekawe, pierwszy smartfon Dual SIM pojawił się w Ameryce i było to dosyć niedawno – na początku XXI wieku. Telefony z tą funkcją od razu zaczęły cieszyć się ogromną popularnością, ale w Europie pojawiły się z kilkuletnim opóźnieniem. Początkowo funkcja Dual SIM działała jedynie po podłączeniu specjalnego adaptera, ale szybko zrezygnowano z tej opcji, ponieważ bateria telefonu zbyt szybko się zużywała.

Dzisiaj nie mamy się już czym martwić, bo na rynku dostępnych jest ponad 200 różnych modeli. Każdy może wybrać swój najlepszy telefon Dual SIM, biorąc pod uwagę nie tylko tę opcję, ale też inne, indywidualne preferencje i oczekiwania.

Najlepszy telefon Dual SIM – podstawowe rodzaje

Pierwszy smartfon Dual SIM posiadał opcję „passive”. Oznaczało to, że rzeczywiście w „komórce” mogły być umieszczone jednocześnie dwie karty, ale tylko jedna z nich mogła być aktywna. Przełączanie aktywności kart zależało od decyzji użytkownika telefonu. Trzeba to było robić ręcznie. Dzisiaj takie rozwiązanie odeszło już do lamusa.

Spotyka się jeszcze smartfony Dual SIM w opcji „standby”. To te, w których karty SIM działają jednocześnie, ale podczas rozmowy jedna z nich staje się na ten czas nieaktywna. Najlepiej wybierać telefony, takie jak Samsung Galaxy J7, które posiadają opcję „active”. Ta umożliwia korzystanie z dwóch kart SIM, a te są aktywne jednocześnie zawsze, nawet podczas prowadzenia rozmowy.

Dlaczego warto posiadać smartfon Dual SIM?

Czy wiesz, że smartfon Dual SIM, taki jak Samsung Galaxy J7 może rzeczywiście w pełnej sprawności obsługiwać dwie różne karty SIM, ale to nie jedyna jego zaleta. Okazuje się, że karty te mogą być dwóch różnych sieci, na każdej z nich mogą być zapisane zupełnie różne listy kontaktów.

I to nie wszystko, w nowoczesnych telefonach, takich jak Samsung Galaxy J7, obie karty działają non stop, nawet wtedy, gdy jedna z nich jest używana. Dotychczas w czasie, kiedy jedna była aktywna, druga zostawała rozłączana. Dzisiaj aktywne mogą być bez problemu obydwie karty.

Z telefonów z opcją Dual SIM najczęściej korzystają osoby, które posiadają zarówno numer prywatny, jak i służbowy. To także coraz częściej osoby, dla których najlepszy telefon Dual SIM umożliwia korzystanie z internetu na kartę. Warto również dodać, że dzisiaj ceny „komórek” z taką opcją nie różnią się od tych, które dotyczą standardowych smartfonów.